SİGORTACILIKTA DEĞER YARATMAK

 1. KA Sigorta Üretim Politikası:

Bilgi birikimi, tecrübesi, teknolojiye ve çalışanına yaptığı yatırımları ile Türkiye’ in en iyi ve itibarlı sigortası hizmeti veren acentesi olmak.

 1. KA Sigorta Kuruluş Amacı:

Kolin Grup, iş ortakları ve onu tercih eden tüm müşterileri için, tüm sigorta branşlarında, risk analizi, ürün değerlendirmesi, poliçe temini ve hasar danışmanlığı yapmaktır.

 1. KA Sigorta Tarihi:

KA Sigorta, Kolin’ den aldığı güç ile kurulduğu 2.Eylül.1998’ den beri, 22 senedir, yüksek sigorta bilinci ile faaliyetlerini büyüterek devam ettirmektedir.

 1. Rakamlar ile KA Sigorta:
  1. Sermaye: KA Sigorta sektöre bakış açısındaki iddiasını 425.000 TL lik ödenmiş sermayesi ile takdirlerinize sunmaktadır.
  2. Büyüklük: KA Sigorta, Türkiye’ de faaliyet gösteren yaklaşık 15.000 acente arasında, ürettiği prim büyüklüğü ile ilk 30 acente arasında yer almakta olup, üretim kanalından geçmemiş ancak yönetiminde bulunduğu işler ile yurtdışı işlerin primleri ile en büyük ilk 10 arasına girmektedir.
  3. Mutabakat ve Şirketlere Olan Borç: KA Sigorta, kurduğu sağlam muhasebe ve ödemeler dengesi sayesinde, temsil ettiği sigorta şirketlerine ödemlerini hiç aksatmamış, son 6 yıldır gerek aylık ödemeler gerekse 3 er aylık resmi mutabakatlarda ÇİFT taraflı olarak mutabakat sağlamıştır.
  4. Yıllara Göre Prim Üretimi:

2013 à ₺ 15.869.012

2014 à ₺ 16.398.583

2015 à ₺ 16.407.351

2016 à ₺ 32.231.501

2017 à ₺ 45.103.321

2018 à ₺ 38.411.931

2019 à ₺ 66.754.340

Ülkemizdeki dünya projeleri olan, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, CK Enerji Dağıtım sigorta işleri KA’ nın danışmanlığını yaptığı ortaklık işleri olup, KA’ nin üretim rakamlarına dahil değildir.

Ayrıca, Kolin’ in inşaatı devam eden, Azerbaycan, Kazakistan, Kuveyt ve Suudi Arabistan’ daki alt yapı işleri poliçeleri yurtdışından temin edilmiş olup, bu poliçeleri ilgili ülke sigorta şirketlerinden üretilmiştir.

 1. Çalışan tecrübemiz, personel kalitemiz,
  1. 26 kişilik KA Ailesi’nin toplam sektör tecrübesi 2018 itibari ile toplamda tam 256 yıl, kişi başı ortalama tecrübesi ise 10 yıl ile sektör ortalamalarının çok üstündedir.
  2. Tüm çalışanları, mesleki yeterlilik açısında gereken “sigorta teknik personel” sıfatını taşımakta olup, çalışanlarımız TOBB’ nin tescilli sigorta teknik personelleridir.  https://www.tobb.org.tr/SigortacilikMudurlugu/SigortaAcenteleri/Sayfalar/Levhaya-Kayitli-Acente-Sorgu-Sayfasi.php
  3. “Mutlu çalışan, mutlu müşteri” ilkesi ile mesai saatlerinde verimli ancak ek mesaiden kaçınılarak çalışanımızın özel hayatına da duyarlı bir çalışma ortamı yaratılmıştır.
  4. Çalışanlarımız her yıl düzenli olarak, kişisel gelişim ve sektörel teknik eğitimlere katılmakta, artan bilgi birikimleri ile müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaktadırlar.
 2. Teknolojik Yatırımlarımız,
  1. Kolin iştiraklerinden “Su Bilgi Teknoloji Hizmetleri” danışmanlığında, bilgi teknolojileri sürekliliği ve gelişimi sağlanmaktadır.
  2. KA, Microsoft tarafından düzenli yapılan denetimler ile sertifikalı uygulamalar tescil belgesi olan “SAM (Yazılım Varlık Yönetimi)” belgeli kurumlar arasında yer almaktadır.
  3. KA Sigorta, muhasebe, veri kayıt, vade takip verilerini, pazarın en teknolojik ve güvenilir programı “POLİSOFT” İLE sağlamakta olup, hızlı fiyatlandırma modülü “LIVELINK” sayesinde kasko ve trafik teklifleri eş zamanlı tüm şirketlerimizden hızlı ve hatasız çalışılmaktadır. 
  4. Kesintisiz ve hızlı hizmet anlayışı ile veri iletimimiz “SUPERONLINE” tarafından sağlanan gerçek fiber bağlantı ile sağlanmaktadır.
  5. Tüm vade ve müşteri verileri, Ankara Merkez “HP DL380 çift yedekli server” üzerinde tutulmakta olup, veri güvenliği için serverlar “checkpoint” firewall, kullanıcılar ise lisanslı antivirüs yazılımları ile korunmaktadır.
  6. Müşterilerimiz, kurumsal iletişimlerini KA çalışanlarına sağlanan kurumsal mobil hatlarından yapabildikleri gibi tüm talep ve önerilerini info@kasigorta.com.tr adresine de iletebilmektelerdir.
 3. Acentelikler:

KA Sigorta, 12 adet sigorta şirketin temsilciliğini yapılmakta olup, temsilcisi olduğu 12 şirketin 8’i, sektörün en büyük ilk 10’ u içindedir. (kaynak: https://www.tsb.org.tr/resmi-istatistikler/Aralık 2019)

1- Allianz (1)

2- Anadolu (2)

3- Axa (4)

4- Sompo (5)

5- HDI (6)

6- Mapfre (7)

7- Güneş (9)

8- Halk (10)

9- Doğa (14)

10- Eureko (15)

11- Quick (16)

12- Corpus (38)

 1. Broker İş Ortaklarımız:

Genelde yatırım veya proje büyüklüğü 200.000.000 TL’ den büyük işler ve müşterilerimizin özel risk taleplerini şu değerli iş ortaklarımız ile dünya sigorta marketlerinden temin etmekteyiz. Zaman içinde sağlanan yüksek güven duygusu ve ortaya çıkan büyük dünya projelerinden elde ettiğimiz tecrübelerimizi, tüm müşterilerimiz ile paylaşmak isteriz.

Marsh

Howden

Willis

Integra - Lockton

IBS - UIB

Omni - Lockton

 1. KA Sigorta Özel Riskler Sigortacılığı ve Uzmanlık Alanları
  1. Tek olarak sağlanan işveren: Yerel sigorta uygulamalarına göre yangın veya mühendislik poliçeleri ile birlikte sağlanabilen bu poliçeyi, isteyen müşterilerimiz için tek başına sağlayabilmekteyiz.
  2. İş Makinası- Makine kırılması Geniş Kasko: Yine, genel sektör uygulamalarına göre bağlı bir yangın veya inşaat poliçesi olmayan müşterilere verilemeyen bu ürünü iş bazında sağlayabilmekteyiz.
  3. İş Makinası – CPM poliçesi.  İş makinası için asıl talep edilen “kasko poliçesi” olmasına rağmen, iş makinaları için genellikle kırılma ve bozulma hasarlarını da karşılayan, makine kırılması poliçesi verilebilmektedir. CPM poliçesi, sadece kasko teminatı isteyen müşterilerimize, “muadil makine kırılması + geniş kasko” poliçesine göre ½ ve daha altı prim önermektedir.
  4. Demiryolu Makineleri: Stratejik iş kollarından biri olan demiryolu lokomotif ve vagonları için, ihtiyaca göre gerekli poliçeler temin edebilmekteyiz.
  5. İnşaat Montaj Poliçeleri
  6. Yangın Sigortaları
  7. HES, TS, GES, Enerji Projeleri
  8. Elektrik ve Gaz Dağıtım Projeleri
  9. Araç Filo ve Makine Parkı
  10. Sağlık ve Grup Sağlık
  11. Tekne Gövde, Tekne İnşaat, Marine Riskleri
  12. Liman ve Kıyı Tesisleri
 2. KA Sigorta Sigortacılık Anlayışı:
  1. Çalıştığı sigorta şirketleri nezdinde, saygın ve üst yönetimlerce bilinen, tanınan bir acentedir.
  2. KA’ nın, tüm resmi kayıtları düzenli, denetime tabii, vergi ve tabii olduğu tüm resmi mevzuatlar ile uyumludur.
  3. KA Sigorta, hiç bir zaman, tali-prodüktör gibi taşeron üreticiler ile çalışmamış, başka acenteler ile salt ticari amaçlar için iş paylaşımında bulunmamıştır.
  4. KA’ nın, sigorta sektörüne kazandırdığı, daha önce hiç gündeme gelmemiş, önerileri ile kabul görmüş ve sektörde uygulanmaya başlamış birçok wordingi vardır.
  5. Tüm müşterilerimizin, diğer sigorta acenteleri veya brokerları ile kurmuş oldukları ilişkilere ve bizi tercih etmeme kararlarına, saygı duyarız.
  6. Müşterilerimizin, sigorta şirketleri ile uzun soluklu ve kaliteli iş ilişkileri kurmaları için çaba harcarız.
  7. Müşteri ile sigorta şirketi arasındaki ilişkiyi, “satın alma gücü” yerine, “portföy yönetim gücü” anlayışına odaklamaya çalışırız.
  8. Doğru poliçenin, müşteriden zamanında sağlanan doğru bilgiler ile doğru kişilere, doğru şekilde aktarılması ile oluştuğunu anlatmaya çalışırız.
  9. KA, sadece poliçe temin hizmeti değil, risk yönetim, sigorta danışmanlığı, hasar yönetimi ve de takip eden hukuksal süreçlerde de hizmet vermektedir. İleri düzey sigortacılıkta ve hasar yönetimlerinde, Türkiye’ nin en uzman bilirkişileri, eksperleri ve hukuk ofisleri ile ortak çalışmalar yapmaktadır.